Quick Tower , İçerenköy Mah. N: 8-10D Ataşehir İstanbul

İş Yerinde Etik Kültür ve Uyum Sürecinin Önemi

İŞ YAŞAMINDA ETİK SÜREÇ VE PERSONEL TARAFINDAN UYGULANABİLİR ETİK KOD KÜLTÜRÜNÜN ÖNEMİ
Korumalı: Değerli Olan Sessizlik Değil Konuşmaktır
Etkili bir konuşma kültürü firmalara en etkin ve güçlü uyarı sistemini sağlar ve böylelikle proakitf davranmalarını sağlayacak güçlü yollar sunar. Birçok firma, kontrolsüz bir suistimal gün ışığına çıktığında uyum programlarını savunurken güçlü ve tarafsız bir konuşma kültürüne sahip olduklarını savunurlar. Fakat çoğu zaman bu gerçekleri yansıtmaz.
Korumalı: Üst Yönetimin, Etik Kod Kültürünün Oluşturulmasındaki Önemi
Etik özellikle profesyonel yaşamda çoğu kez uyulması zor davranış kalıplarından oluşur. Bunun sebebi her zaman siz olmak zorunda değilsiniz bazı Firmalarda üst yönetimin şirketin etik kültürüne aykırı davranışlar sergilemesi veya etik politikaların arkasında yeterince durmaması gibi etkenlerden ötürü de doğru ile yanlış arasındaki o çizgi belirsiz olabilir.
Gizlilik Ayarlarınız
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla, genellikle çerezler biçiminde belirli hizmetlerden bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Lütfen bazı tanımlama bilgilerini engellemenin web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.